SPRAWDŹ NASZE WYJĄTKOWE
TKANINY

Na polskim rynku od 1990 roku

Hurtownia tkanin w Warszawie

Tkaniny w naszej ofercie

AKSAMIT

Sprawdzonym i powtarzalnym składnikiem naszej oferty jest wysokiej jakości aksamit bawełniany polskiej produkcji dostępny w 48 różnych kolorach. Artykuł ten wyróżnia się intensywnym nasyceniem barwy, bardzo subtelnym, szlachetnym połyskiem, miękkim, przyjemnym w dotyku wykończeniem w postaci krótkiego runa (meszku).

Ze względu na te, nadające mu prestiżowy charakter, walory może mieć bardzo wiele zastosowań. Jako tkanina odzieżowa używana jest do szycia wytwornych sukni na specjalne okazje oraz oryginalnych żakietów, marynarek i płaszczy do noszenia na co dzień. Często powstają z niej też kostiumy sceniczne i rekonstruktorskie.

KOLORY AKSAMITU

Warto rozważyć jego wykorzystanie przy aranżacji wnętrz, ponieważ idealnie sprawdzi się jako materiał na zasłony, kotary, poszwy poduszek i pokrycia innych elementów ozdobnych, a obecność wykonanych z niego dekoracji z pewnością nada pomieszczeniom eleganckiego i wysmakowanego sznytu.

Aksamit zwyczajowo stosuje się również do wyściełania gablotek oraz ekskluzywnych pudełek, kasetek i kuferków na biżuterię, medale, kolekcje i okazy numizmatyczne.

TKANINY W NASZEJ OFERCIE

WELUR

Uzupełnienie lub alternatywę dla nieco sztywnego i dość masywnego aksamitu stanowi, będący bardziej w stylu glamour, welur. W naszej hurtowni znajdziecie Państwo najrozmaitsze rodzaje materiałów welurowych – od intensywnie mieniących się, czy nawet metalizowanych, po niemal matowe; elastyczne i nierozciągliwe; gładkie oraz gniecione; tkane lub dziane. Najczęstsze składy tkanin welurowych występujące w naszej aktualnej ofercie to poliester, wiskoza lub mieszanka jedwabiu z wiskozą.

Oprócz jednokolorowych, posiadamy również liczne welury wzorzyste – z drukowanymi lub tłoczonymi deseniami oraz w formie devoré (tkanina częściowo jest prześwitująca, a częściowo kryjąca). Oferowana przez nas różnorodność tkanin i dzianin runowych umożliwi Państwu znalezienie odpowiedniego materiału zarówno na luksusową kreację, jak i na odzież casualową.

PRZYKŁADY WELURÓW WZORZYSTYCH

skontaktuj się z nami

Przejdź do zakładki Kontakt →

poznaj nasz szeroki
asortyment tkanin

Przejdź do zakładki tkaniny →